Zimní zážitky na kole

Fatbike je zimní verzí klasického horského kola pro jízdu na sněhu. Nenechte se zmást tlustými plášti a robustním vzhledem kola. Díky lehkému hliníkovému rámu, výkonnostním komponentům (Shimano XT, Avid) a propracované geometrii se jedná o velmi hbité kolo, které Vám pomůže překonávat terén s neuvěřitelnou lehkostí. Na kole se dostanete najednou tam, kam klasické horské kolo musíte dotlačit a především v ročním období, ve kterém se na kole také příliš nepovozíte. Jako aktivitu po lyžování nabízíme po setmění skupinový výlet s průvodcem na 8 km dlouhém okruhu. V půjčovně je k dispozici kvalitní osvětlení. Možné je se domluvit také na skupinový (celodenní) výlet.

Zapůjčení

Po - Pá 10:00 - 16:00
So - Ne 9:00 - 16:00

Mimo tuto dobu otevřeno po domluvě.

Bikecentrum Kolovna, Hynčice pod Sušinou

Rezervace na tel: +420 778 069 319

Ceník

Fatbike + přilba:

  • 200 Kč / 2 hodiny
  • 300 Kč / 4 hodiny
  • 500 Kč / 1 den

Převleky přes boty:

  • 50 Kč / pár k výpůjčce kola na libovolnou dobu

V případě nočních výjezdů, výjezdů s průvodcem nebo ve velkých skupinách (například při rezervaci všech 10 kol) možnost individuální domluvy.

Pro samotné zapůjčení kola je potřeba předložit dva osobní doklady totožnosti a podepsat smlouvu o výpůjčce. Záloha je 2000 kč / 1 kolo.

Pár dobrých rad na závěr

V zimním období jsou na kole chodidla velmi náchylná na zimu, proto nedoporučujeme používání nášlapných pedálů a lehkých cyklistických treter. Naprosto skvěle se osvědčily naše převleky přes boty v kombinaci s teniskami (možné však použít i přes zimní obuv). Zajišťují odolnost vůči vodě, větru i zimě.

Co se týče oblečení, doporučujeme spíše lehčí oděv, podobně jako byste vyrazili na běžky. Pokud zvolíte trasu s delším sjezdem, je vhodně s sebou vzít větruodolnou vrstvu.

Přilbu vám, starším 18 let, nemůžeme přikazovat, ale důrazně vám ji doporučujeme. Pokud zvolíte čepici bez bambule, je možné přilbu bez problému nasadit i přes ni. Pořídili jsme i několik zámků na kolo, pokud se vydáte třeba na chatu Návrší, můžete jimi kola zabezpečit.